Tohum Paketi Set 3
Tohum Paketi Set 3

10.000 adet Tohum Domates Biber Patlıcan Soğan Yeşillik Seti

Fiyat : ₺170,00

 

Tohum Paketi Bilgisi

10.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-DOMATES FALCON 1 Paket 5gr

Açık tarla yetiştiriciliğine uygun, yer domatesi çeşididir. Meyveler yuvarlak yapıda, sert kabuklu ve kırmızı renktedir. Meyveler dalından saplı kopar, ortalama 200-250 gr. ağırlığındadır. Sofralık olarak kullanılır.

 

2-BİBER CALİFORNİA WONDER 1 Paket 5 gr

Açık saha yetiştiriciliğine uygun, fazla boylanmayan bitki yapısına sahiptir. Açık yeşil renkli meyveli, İnce kabukludur. İlerleyen zamanda meyvesi kırmızı renk alır. Meyve uzunluğu 5-6 cm, meyve çapı 3-4,5 cm. çapındadır. Tatlıdır. 3-4 lobludur. Meyveleri aşağıya bakar. Dolmalık olarak kullanılır.

 

3-PATLICAN AYDIN SİYAHI 1 Paket 5 gr

Erkenci tercih edilen bir patlıcan çeşididir. Meyveler silindirik yapıda, ince kabuklu, küt uçlu, parlak koyu mor-siyah renkte, beyaz etli, az çekirdekli 25-30 cm uzunluğundadır. Aranan bir çeşittir. Kurutmaya ve konserveye uygundur.

 

4-Salatalık Beith Alpha 1 Paket 5 gr

Geniş adaptasyon özelliğine sahip, açık tarla yetiştiriciliğine uygun, orta erkenci bir çeşittir. Silindirik meyve yapısına sahiptir. Meyveler 13-15 cm boyunda ve parlak yeşil renktedir. Çok lezzetli hoş kokulu az çekirdeklidir. 60-65 günde hasat edilmeye başlanır. Yüksek verimlidir ve hasat süresi uzundur. Taze tüketime uygundur.

 

5-Yeşil Soğan 1 Paket 5 gr

Gündüzleri sıcak ve kurak, geceleri serin bir kara ikilimi ile yağışlı ilkbahar mevsimini sever. Bu çeşit bölgeye göre değişmekle birlikte ilkbahar, yaz ve sonbahar ekimlerine uygundur.

Tahmini çimlenme süreci 6-14 gün arasındadır. Ekin derinliği ise 0.5-1 cm arasındadır.

 

6-Nane 1 Paket 40 adet

Humusça zengin kumlu,tınlı toprakları sever.Bu nedenle tarımın sıcak kurak yerlerde yapılması önerilir. Labiatae familyasına ait olan nane, çok senelik aromatik bir bitkidir. Nane içerdiği eterik yağlar ve özellikle Menthol ve Tanen bakımından tıbbi bitkiler sınıfında büyün öneme sahiptir. Ülkemizde yemeklerde salatalarda, turşularda taze ve kuru olarak bol miktarda değerlendirilen nane aynı zamanda çay olarakta kullanılmaktadır. Parfüm, çiklet ve ilaç sanayinde de aranan bir bitkidir.

 

7-Roka 1 Paket 10 gr

Geniş uzun yapraklı, yaprak rengi koyu yeşil, yaprak üst yapısı oval alt kısımlarına doğru dişlidir. İlkbahar ve sonbahar mevsimimde ekimi yapılmaktadır, çabuk tohuma kalkmaz ve tek yıllıktır. Aromalı bir tadı vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

8-Semiz otu 1 Paket 40 adet

İri yapraklı, yaprak rengi açık yeşil sarımsıdır. Yaprakları pürüzsüz, dolgun ve ovaldir. Demet olarak hasat edilir. Yemeklik ve taze tüketimi yapılır. Çabuk tohuma kalkmaz. Tohum elenmiş toprakla karıştırılır ve serpme usulü ekilir.

 

9-Reyhan Fesleğen 1 Paket 100 adet 

Bahçeler için oldukça çekici ve aromatik bir bitkidir.Lezzet ve koku olarak ise geleneksel fesleğenden daha yoğundur. Kuraklığa toleransı olmadığından düzenli bir sulama ister.Toprak gevşek ve iyi drenajlı olmalıdır.

 
 
 
 
 
 
 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR