Tohum Paketi Set 2
Tohum Paketi Set 2

12.000 adet Tohum Yeşillikler Domates Biber Patlıcan Kabak Fasulye Seti

Fiyat : ₺90,00

Tohum Paketi Bilgisi

12.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-PATLICAN KEMER 1 Paket 5 gr

Orta erkenci bir çeşittir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygundur. Meyveler silindirik yapıda, az çekirdekli, beyaz etli, ince kabuklu, sivri uçlu, parlak siyahımsı özelliklere sahiptir. Meyveler acılaşma göstermez. Yemeklik kalitesi yüksektir.

 

 

2-Mor Marul 1 Paket 5 gr

Yaprakları kıvırcık, ince, narin ve suludur. Bitki mor renkli, iri ve göbekli, bol kıvırcık yapraklıdır.

 

 

3-KÖY DOMATESİ 1 Paket 400 adet

Tarla ve sera yetiştiriciliğine uygun olup, kalitesinden dolayı aranan bir sofra çeşididir. Yarı sırıktır. Ortalama tane verimi 300 gr.dır. Basık ve çok dilimli kırmızı meyveli gerçek köy domatesi lezzet ve aromasına sahiptir. Kalın kabuk sayesinde meyve taşıma ve depolamaya uygundur. Hasat periyodu uzun sürelidir.

 

 

4-SİYAH KABAK 1 Paket 10 gr

Koyu yeşil meyvelere sahip bir çeşittir. Meyveler silindirik şekilli ve hasat devresine göre 18-22 cm. uzunluğundadır. Erkenci ve verimli bir çeşittir, kol atmaz. Pazar değeri yüksektir. Yemeklik olarak tüketilir.

 

 

5-Yeşil Soğan 1 Paket 5 gr

Gündüzleri sıcak ve kurak, geceleri serin bir kara ikilimi ile yağışlı ilkbahar mevsimini sever. Bu çeşit bölgeye göre değişmekle birlikte ilkbahar, yaz ve sonbahar ekimlerine uygundur.

Tahmini çimlenme süreci 6-14 gün arasındadır. Ekin derinliği ise 0.5-1 cm arasındadır.

 

 

6-Biber Mazamort Üç Burun 1 Paket 5 gr

Örtü altı yetiştiriciliği yapılan, açık tarla yetiştiriciliğine de uygun bir çeşittir.Meyveler 10-12 cm. uzunluğunda, gevrek, tatlı, düzgün şekilli,koyu yeşil renkli ve üç burunludur. Sofralık olarak kullanılır.

 

 

7-Mor Reyhan 1 Paket 100 adet tohum

Mor rengi ayırt edici özelliğidir, fesleğen olarak da bilinir. Bahçeler için oldukça çekici ve aromatik bir bitkidir. Lezzet ve koku olarak ise geleneksel fesleğenden daha yoğundur. Kuraklığa toleransı olmadığından düzenli bir sulama ister. Toprak gevşek ve iyi drenajlı olmalıdır.

 

 

8-Maydanoz 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı, ince yapılı bir çeşittir. Bitki yapısı sık, genel görünüşü geniş ve uzundur. Yaprak rengi yeşil olup yaprak uçları sivridir. Yıllara ve bakım şartlarına göre yılda ortalama 5-6 defa biçim yapılabilir. Aroması yüksektir. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

 

 

9-ÖZAYŞE FASULYE (SIRIK) 1 Paket 25 gr

Orta erkenci sırık bir fasulye çeşididir. Baklalar 17 cm. uzunlukta,2 cm eninde, orta yeşil renktedir. Baklalar oldukça düzgün olup, taze tüketim yanında konserveye de uygundur. Örtü altı yetiştiriciliğine uygundur. Kılçıksızdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR