Vermikülit 100 Litre
Vermikülit 100 Litre

Vermikülit 100 Litre

Fiyat : ₺990,00

Minimum alım adeti 1, Maksimum alım adeti 999999

ADET

Artır Azalt

 

Vermikulit Özellikleri

Ekstra hafif ağırlık

Yüksek havalanma kapasitesi

Yüksek su tutma kapasitesi,

İnorganik ve steril olma özelliği- özellikle soğuk uygulamalarda nemlendirilmiş vermikülit içine karıştırılan tohumlar, malzemenin steril olması nedeni ile çürümeden çimlenmeye hazır hale gelirler.

Yüksek absorbsiyon gücü

Absorbe edilen sıvıları yavaş serbest bırakma özelliği- Toprağa karıştırılan gübreleri ve sulama suyunu bünyesinde toplayarak, bitki köklerine yavaş yavaş vererek en sağlıklı gelişimi sağlar.

Düşük ısı geçirgenliği, yüksek izolasyon özelliği

 

Vermikulit Torf Karışımı

Tavsiye edilen oran, 1 lt Vermikülite 1 lt Torf şeklindedir. Vermikülit'in ekstra hafif özelliği tohum ekiminin yapılacağı karışımda daha fazla sayıda küçük hava boşluklarını oluşmasını sağlar. Bu durum kök bölgesinde daha iyi bir havalanmaya ve daha fazla oksijen bulunmasına olanak verir. Yüksek su tutma gücü hızlı ve kuvvetli bir kök gelişimine teşvik eder. Sonuç olarak gelişmiş bir kök sistemi dikim sonrası hızlı bir adaptasyon sağlar.

İnorganik ve steril olma özelliklerinden dolayı Vermikülit hiçbir endişe duyulmadan güvenle kullanılabilecek bir karışım materyalidir. Vermikülit parçacıklarının geniş (fazla bir yüzeye sahip olması su ve beraberindeki bitki besin maddelerinin hızlı bir şekilde tutulmasını, daha sonra bitkinin istediği gibi yavaş yavaş serbest hale geçmesini sağlar.

 

Vermikülit parçacıklarının fiziksel özelliği nedeni ile fide kökleri daha kuvvetli ve stabil yapıda olacaktır. Bu durum fide köklerinin dış etkenlerden daha az zarar görmesini sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR