Tohum Paketi Set 19
Tohum Paketi Set 19

5000 Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu

Fiyat : ₺200,00

Kapmpanyalı Alımlarda Kombine Uygundur.

Her üç tohum setinin aynı olmasını istemiyorsanız diğer iki seti farklı setlerden sipariş tamamlama bölümünden belirtebilirsiniz.

Tohum Paketi Bilgisi

 

5000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-Alman Ayşe Fasulye (sırık) 1 Paket 25 gr 100 

Güçlü bitki yapısına sahip lezzetli, kılçıksız sırık fasulye çeşididir. Baklalar düzgün ve tohum yatakları hafif belirgin olup oval yapıdadır. Bakla uzunluğu 18-20 cm, bakla eni 1,4 cm'dir. Uygun bakım koşullarında ortalama 2,0-2,5 ton/da verime sahiptir.

 

2-Barbunya (oturak) 1 Paket 25 gr

Erkenci bir barbunya çeşidi olup, çabuk dane oluşturmaz. Her türlü toprakta kolayca yetişir. Yazlık, kışlık olarak tüketilir. Konserve yapımında kullanılır.

 

3-Sarıkız Fasulye 1 Paket 25 gr

Oturak yer tipi bir çeşittir.Orta erkenci bir çeşit olup, toprak üzerinde çıktıktan sonra 40-50 günde hasada gelir.Meyve uzunluğu 13-20 cm .uzunluğundadır.Yassı uzun baklalı ve kılçıksızdır.Pazar şansı yüksek,taze tüketildiği gibi konserve sanayiyinde de kullanılmaktadır.

 

4-Brokoli 1 Paket 105 adet tohum

Tohumdan fide,fideden tarlaya veya seraya ekilir.Gösterişli,sert dokulu,orta büyüklükte ve koyu yeşil renktedir.Aranan sebze özelliğine sahiptir.Ülkemizde kışlık sebzeler arasında yer alan brokoli son yıllarda üretimi ve tüketimi hızla artan bir lahanagil sebzesi türüdür.

 

5-Karnabahar 1 Paket 105 adet tohum

Yüksek verimli, kaliteli ve orta erkenci bir çeşittir.Tohumdan fide,fideden tarlaya veya seraya ekilir.Başlar 1,5 kg.ağırlığında beyaz renkli,baş büyüklüğü 15-20 cm.’dir.Yaprakları başı iyi örter.Taze olarak ve endüstride kullanılır.

 

6-Lahana (Yalova) 1 Paket 5 gr

Toprak ve iklim şartları adaptasyonu yüksektir. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır. Dış yaprakları yeşil renkli, iç yaprakları beyaz ve incedir. Orta erkenci lahana çeşididir. Ekim sonrası ortalama 90-95 gün sonra hasada gelir. Görünüm olarak basık yuvarlaktır, sıkı yapısı vardır. Turşuluk, sarmalık ve yemeklik olarak kullanılır.

 

7- Siyah Turp 1 Paket 10 gr

Yuvarlak basık şekilli dip kısmı sivrice görüntüsü vardır. Meyve dış kabuk rengi siyah, etli kısmı beyazdır. Gevrek, iştah açıcı aromalı ve lezzetlidir. Şifa verici özelliği vardır. Sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Ekim alanı geniştir. Sofralık olarak tüketilmelidir.

 

8-Beyaz Turp 1 Paket 10 gr

Meyve dış kabuk rengi ve iç kısmı beyaz olan, yuvarlak şekilli turp çeşididir. Bütün bölgelerimize adapte olmaktadır. Tadı aromalı, sulu, gevrek ve lezzetlidir. Sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Sofralık olarak tüketilmektedir.

 

9-Fındık Turpu 1 Paket 10 gr

Genellikle ev bahçeleri için ekilebilen erkenci yaprağı da tüketilebilen fındık turp çeşididir. 30-35 günde hasat edilebilir. Meyveler yuvarlak, kırmızı renkte, meyve et kısımları beyaz, sulu, gevrek ve lezzetlidir. Meyveler koflaşmaya dayanıklıdır. Sofralık olarak tüketilmektedir.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR