Tohum Paketi Set 16
Tohum Paketi Set 16

5.500 adet Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu

Fiyat : ₺200,00

Kapmpanyalı Alımlarda Kombine Uygundur.

Her üç tohum setinin aynı olmasını istemiyorsanız diğer iki seti farklı setlerden sipariş tamamlama bölümünden belirtebilirsiniz.

 

Tohum Paketi Bilgisi

5.500+ ADET TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-Bamya 1 Paket 10 gr

En önemli bitkisel özelliği zararlılara karşı savunma mekanizması olarak bilinen tüyleridir. Üstün kalite özelliğine sahip olan bamya kılçıksız, meyvesi altı köşeli ve 2-6 cm uzunluğundadır.

 

2-Domates Rio Grande 1 Paket 5 gr

Salçalık olarak bilinen, sert, standart sanayi tipi, açık tarla yetiştiriciliğine uygun yer domatesi çeşididir. Meyveler yumurta şeklinde uzun konik görünümlü, kırmızı renkte, sert kabukludur. Meyveler ortalama 95-100 gr. büyüklüğündedir.

 

3-Sırık Salatalık 1 Paket 5 gr

Geniş adaptasyon özelliğine sahip, açık tarla ve sera yetiştiriciliğine uygun, orta erkenci bir çeşittir. Silindirik meyve yapısına sahiptir. Çok lezzetli hoş kokulu az çekirdeklidir. Yüksek verimlidir ve hasat süresi uzundur. Taze tüketime uygundur.

 

4-Kıl Tatlı Biber 1 Paket 5 gr

Yüksek verimli, kaliteli ve orta erkenci bir çeşittir. Tohumdan fide, fideden tarlaya veya seraya ekilir. Başlar 1,5 kg ağırlığında beyaz renkli, baş büyüklüğü 15-20 cm.’dir. Yaprakları başı iyi örter. Taze olarak ve endüstride kullanılır.

 

5-Biber Yağlık Kapya 1 Paket 5 gr

Açık tarla yetiştiriciliğine uygun kapya biberdir. Meyvesi konik şekilli, etli ve verimlidir. Salçalık, közlemelik ve konserve için uygundur. Tazesi yeşil olup olgunlaşınca kırmızı renk alır. Meyve ağırlığı 150-200 gr arasındadır, meyve eti 2.5 mm. kalınlığında ve tatlıdır.

 

6-Patlıcan Topan 1 Paket 5 gr

Açık tarla yetiştiriciliğine uygun, orta erkenci, standart bir patlıcan çeşididir.Meyveler yuvarlak-hafif oval şekilli, dilimli, parlak siyahımsı mor renklidir.Meyve kalın kabuklu, beyaz etli, çekirdeksizdir.

 

7-Soğan(Banka) 1 Paket 5 gr

Ekimi en yaygın çeşitlerden biri olup, kısa zamanda olgunlaşır. Dış kabuk sarı kahverengi renkte, beyaz etli ve sıkıdır. Soğanlar yuvarlak şekillidir, 3-4 kat kabuk sayısı vardır. Çok güçlü kök yapısı nedeniyle kurak bölgelerde aranan bir çeşittir. Uzun süreli depolamaya uygundur.

 

8-Bakla 1 Paket 25 gr

Ana sezon yetiştiriciliğine ve taze tüketime uygundur. Çabuk dane oluşturmayan, lezzetli, kılçıksız bakla çeşididir. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır.

 

9-Sakız Kabak 1 Pket 10 gr

Kol atmayan erkenci, verimli bir çeşittir. Meyveler hasat devresine göre 18-22 cm. uzunluğunda, silindirik şekilli, beyaza yakın sarımtırak açık yeşil renktedir. Pazar değeri yüksektir. Meyve eti gevrek ve lezzetlidir. Yemeklik olarak tüketilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR