Tohum Paketi Set 14
Tohum Paketi Set 14

10.000 adet Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu En Uygun Fiyata

0,00
Fiyat : ₺170,00
₺59,25 `den başlayan taksitlerle

 

ADET

Artır Azalt

 

Tohum Paketi Bilgisi

10.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-ISPANAK MATADOR 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı ıspanak çeşididir. Yaprakları dolgun, kısa saplı, koyu yeşil, pürüzsüz ve yaprak uçları ovaldir. Hızlı gelişme gösterir. Toprak üzerinde yayvan olarak görünür. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır. Verimli çeşittir. Soğuğa ve nakliyeye dayanıklıdır.

 

2-Biber Mazamort Üç Burun 1 Paket 5 gr

Örtü altı yetiştiriciliği yapılan, açık tarla yetiştiriciliğine de uygun bir çeşittir.Meyveler 10-12 cm. uzunluğunda, gevrek, tatlı, düzgün şekilli,koyu yeşil renkli ve üç burunludur. Sofralık olarak kullanılır.

 

3-FINDIK TURP 1 Paket 10 gr

Genellikle ev bahçeleri için ekilebilen erkenci yaprağı da tüketilebilen fındık turp çeşididir. 30-35 günde hasat edilebilir. Meyveler yuvarlak, kırmızı renkte, meyve et kısımları beyaz, sulu, gevrek ve lezzetlidir. Meyveler koflaşmaya dayanıklıdır. Sofralık olarak tüketilmektedir.

 

4-SAKIZ KABAK 1 Paket 10 gr

Kol atmayan erkenci, verimli bir çeşittir. Meyveler hasat devresine göre 18-22 cm. uzunluğunda, silindirik şekilli, beyaza yakın sarımtırak açık yeşil renktedir. Pazar değeri yüksektir. Meyve eti gevrek ve lezzetlidir. Yemeklik olarak tüketilir.

 

5-MOR SOĞAN 1 Paket 5 gr

Uzun gün soğan tohumu çeşididir. Kabuk rengi mor, et rengi morumsu beyaz, şekli de yuvarlaktır. Yüksek rakımlı ekiliş bölgelerine oldukça iyi adapte olmuştur. İdeal depolama şartlarında depo ömrü 9 ila 10 aydır. Ekim zamanı ocak - şubat - mart aylarındadır.

 

6-BAKLA 1 Paket 25 gr

Ana sezon yetiştiriciliğine ve taze tüketime uygundur. Çabuk dane oluşturmayan, lezzetli, kılçıksız bakla çeşididir. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır.

 

7-HAVUÇ (Mor) 1 Paket 5 gr

Havuç kısa gün bitkisidir. Kökleri çiğ ya da pişirilerek yenen bir sebze türüdür. Havuç özellikle A vitamini bakımından çok zengindir. Mor, turuncu, bordo renklidir.

 

8-BROKOLİ 1 Paket 105 adet

Tohumdan fide, fideden tarlaya veya seraya ekilir. Gösterişli, sert dokulu, orta büyüklükte ve koyu yeşil renktedir. Aranan sebze özelliğine sahiptir. Ülkemizde kışlık sebzeler arasında yer alan brokoli son yıllarda üretimi ve tüketimi hızla artan bir lahanagil sebzesi türüdür.

 

9-MARUL ICEBERG 5 gr

Gevrek ve lezzetli bir çeşittir. Yaprak rengi parlak, koyu yeşil olup yaprak kenarları hafif girintili çıkıntılı ve iri kabarcıklıdır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR