Tohum Paketi Set 13
Tohum Paketi Set 13

18.000 adet Tohum 9 Çeşit Yumrulu Sebze

Fiyat : ₺90,00

Tohum Paketi Bilgisi

18.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

 

1-KIRMIZI PANCAR 1 Paket 5 gr

Kabuk ve et rengi koyu kırmızı olup et kısmı lifsizdir. Yaprak rengi yeşil, yaprak damarları koyu kırmızıdır. Meyveler yuvarlak, 6-7 cm çapında 200 gr ağırlığındadır. Turşu, salata ve taze tüketim için uygundur.

 

 

 

2-HAVUÇ (NANTES) 1 Paket 5 gr

Havuç kısa gün bitkisidir. Kökleri çiğ ya da pişirilerek yenen bir sebze türüdür. Havuç özellikle A vitamini bakımından çok zengindir. Son yıllarda uzun sivri uçlu çeşitleri gibi “nantes” tipi dediğimiz küt uçlu, yumuşak dokulu ıslah edilmiş çeşitler almıştır.

 

 

 

3-HAVUÇ (Mor) 1 Paket 5 gr

Havuç kısa gün bitkisidir. Kökleri çiğ ya da pişirilerek yenen bir sebze türüdür. Havuç özellikle A vitamini bakımından çok zengindir. Mor, turuncu, bordo renklidir.

 

 

 

4-KIRMIZI İRİ TURP 1 Paket 10 gr

Genellikle iri yapılı, koyu kırmızı renkli, yuvarlak görünüşlü, çok tercih edilen kırmızı turp çeşididir. Meyvelerin et renkleri beyaz, sulu, gevrek ve çok lezzetlidir. Tarlada hasat süresince iç kısmı koflaşma yapmadan beklemeye dayanıklıdır. Sofralık olarak tüketilmektedir.

 

5-SİYAH TURP 1 Paket 10 gr

Yuvarlak basık şekilli dip kısmı sivrice görüntüsü vardır. Meyve dış kabuk rengi siyah, etli kısmı beyazdır. Gevrek, iştah açıcı aromalı ve lezzetlidir. Şifa verici özelliği vardır. Sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Ekim alanı geniştir. Sofralık olarak tüketilmelidir.

 

6-BEYAZ TURP 1 Paket 10 gr

Meyve dış kabuk rengi ve iç kısmı beyaz olan, yuvarlak şekilli turp çeşididir. Bütün bölgelerimize adapte olmaktadır. Tadı aromalı, sulu, gevrek ve lezzetlidir. Sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Sofralık olarak tüketilmektedir.

 

7-FINDIK TURP 1 Paket 10 gr

Genellikle ev bahçeleri için ekilebilen erkenci yaprağı da tüketilebilen fındık turp çeşididir. 30-35 günde hasat edilebilir. Meyveler yuvarlak, kırmızı renkte, meyve et kısımları beyaz, sulu, gevrek ve lezzetlidir. Meyveler koflaşmaya dayanıklıdır. Sofralık olarak tüketilmektedir.

 

8-ÇİN TURPU 1 Paket 10 gr

Standart, erkenci turp çeşididir. Albenisi yüksek, hafif baharlı ve tatlıdır. Olgunlaşma süresi ortalama 35-45 gündür. Gevrek ve çok lezzetlidir. Depolamaya ve nakliyeye dayanıklıdır.

 

9-ŞALGAM 1 Paket 10 gr

 

Standart, şalgam çeşididir. Şalgam tohumu meyveler yuvarlak, kırmızı ve orta iriliktedir. Şalgam meyvelerinin içi beyaz, dışı kırmızı be beyaz olarak iki renklidir. Gevrek, sulu ve lezzetlidir.

 

 

Etiketler
şalgam, turp, havuç, pancar,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR