Tohum Paketi Set 1
Tohum Paketi Set 1

10.000 adet Tohum En Ucuz 9 Çeşit Yeşillik Aromatik Tohum Seti

Fiyat : ₺190,00

 

Minimum alım adeti 1, Maksimum alım adeti 999999

ADET

Artır Azalt

Tohum Paketi Bilgisi

10.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-Kekik 1 Paket 100 adet 

Öncelikle baharat olarak kullanılır.İklim olarak Türkiye’nin hemen her bölgesinde yetiştirilebilir.Kaya bahçelerinde,küçük alanlarda,bordürlerde ve saksılarda rahatlıkla yetiştirilebilinir.

 

2- Lavanta 1 Paket 100 adet

Lavanta bir metreye kadar boylanan,çok yıllık ve yarı çalımsı bir bitkidir. Bitkinin kullanılan bölümleri çiçekleridir.Çiçekleri ve saplarından elde edilen yağ,dünyada en fazla rağbet gören 15 uçucu yağ arasında bulunur.Parfüm sanayinde ve kozmetik alanında oldukça fazla kullanılan yağ,kokusundan dolayı sabun yapımında ,ilaç sanayinde.aroma terapi alanında kullanılır.

 

3-Nane 1 Paket 40 adet

Humusça zengin kumlu,tınlı toprakları sever.Bu nedenle tarımın sıcak kurak yerlerde yapılması önerilir. Labiatae familyasına ait olan nane, çok senelik aromatik bir bitkidir. Nane içerdiği eterik yağlar ve özellikle Menthol ve Tanen bakımından tıbbi bitkiler sınıfında büyün öneme sahiptir. Ülkemizde yemeklerde salatalarda, turşularda taze ve kuru olarak bol miktarda değerlendirilen nane aynı zamanda çay olarakta kullanılmaktadır. Parfüm, çiklet ve ilaç sanayinde de aranan bir bitkidir.

 

 

4-Roka 1 Paket 10 gr

Geniş uzun yapraklı, yaprak rengi koyu yeşil, yaprak üst yapısı oval alt kısımlarına doğru dişlidir. İlkbahar ve sonbahar mevsimimde ekimi yapılmaktadır, çabuk tohuma kalkmaz ve tek yıllıktır. Aromalı bir tadı vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

 

5-Semiz otu 1 Paket 40 adet

İri yapraklı, yaprak rengi açık yeşil sarımsıdır. Yaprakları pürüzsüz, dolgun ve ovaldir. Demet olarak hasat edilir. Yemeklik ve taze tüketimi yapılır. Çabuk tohuma kalkmaz. Tohum elenmiş toprakla karıştırılır ve serpme usulü ekilir.

 

 

6-Ekşi Otu 1 Paket 40 adet

Köy çeşidi bu ürünümüz genellikle açık alanda yetişir. Yaprakları koyu yeşil renkte olup limon gibi ekşidir. Çok tüketilen bir bitkidir.Taze tüketime uygundur.

 

 

7-Tere Otu 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı tere çeşididir. Yaprak rengi yeşil, oval yapraklı, yaprak kenarları tırtırlıdır. İlkbahar ve sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Çabuk tohuma kalkmaz ve bir yıllıktır. İştah açıcı aroması vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

 

8-Mor Reyhan 1 Paket 100 adet tohum

Mor rengi ayırt edici özelliğidir, fesleğen olarak da bilinir. Bahçeler için oldukça çekici ve aromatik bir bitkidir. Lezzet ve koku olarak ise geleneksel fesleğenden daha yoğundur. Kuraklığa toleransı olmadığından düzenli bir sulama ister. Toprak gevşek ve iyi drenajlı olmalıdır.

 

 

9-Maydanoz 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı, ince yapılı bir çeşittir. Bitki yapısı sık, genel görünüşü geniş ve uzundur. Yaprak rengi yeşil olup yaprak uçları sivridir. Yıllara ve bakım şartlarına göre yılda ortalama 5-6 defa biçim yapılabilir. Aroması yüksektir. Taze tüketimi yapılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR