5 Karışım Çim Tohumu - 5M Dark Green
5 Karışım Çim Tohumu - 5M Dark Green

Çim Tohumu

Fiyat : ₺90,00(KDV Dahil)

5M DARK GREEN– KOYU YEŞİL ÇİM TOHUMU (1 kg)

Karışımdaki Çim Türleri ve Oranları

 %35 Festuca arundinacea

 %35 Lolium perenne l.

 %15 Lolium perenne j.

 %10 Festuca rubra rubra

 % 5  Poa pratensis

 

ÇİM TOHUMU ÖZELLİKLERİ

 

Koyu yeşil çim tohumudur. Türkiye'nin her bölgesinde rahatlıkla yetiştirilebilir. Soğuğa ve kurağa yüksek dayanıklılığı vardır. Basılmaya ve çiğnenmeye dayanımı yüksektir. Sık bir çim alan oluşturur. Susuzluğa dayanıklıdır. Derin biçime dayanıklıdır. Koyu renkli çim alanlar diğer çeşitlere göre hastalık ve iklim koşullarına karşı daha dayanıklıdır.

 

ÇİM TOHUMU EKİMİ

 

Çim tohumu ekilecek alan 10-20 cm derinlik aralığın da alt üst (çapalama) edilerek havalandırılmalıdır. Alan tırmıkla tefsiye edilerek düzeltilir ve alanda bulunan taş ve yabancı otlar temizlenir. Toprak silindir veya düz bir materyal ile bastırılır ve alana çim tohumları serpilir. Tohumların üzeri maksimum 0,5 cm kalınlığında kapak toprağı olarak tabir edilen steril elenmiş toprak ile örtülür. Alanı tekrar silindir veya düz materyal ile sıkıştırma yapılır. Bunu amacı tohumu iki tabaka arasında sıkıştırmaktır. Yağmurlama olarak sulama yapılır.

 

ÇİM BAKIMI

 

 

Çim ekimi yapıldıktan sonra çim kök oluşturana kadar sabah erken saatlerde akşam güneş batımında sulanmalıdır. Bu işlem 25-35 gün aralığında sürmektedir daha sonraki zamanlarda çim tohumlarının özelliğine göre gereken sıklıkta sulama yapılır. Gübreleme toprak yapısına göre değişmektedir. Gereken gübrelemeyi çimin büyümesine ve rengine bakarak yapılması gerekmektedir.

Etiketler
çim, çim tohumu, ithal çim,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR