4 Karışım Çim Tohumu - 4M Durable
4 Karışım Çim Tohumu - 4M Durable

Çim Tohumu

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)

4m Durable- Her İklime Dayanıklı Çim Tohumu (1 kg)

%55 Festuca arundinacea

%25 Lolium perenne                                    

%10 Festuca rubra r.

%10 Poa pratensis

 

Çim Özellikleri

 

Kurağa ve soğuğa dayanımı yüksektir. Fazla bakım istemeyen çim tohumudur. Yıl boyunca yeşil görüntüsünü korur. Toprak seçiciliği yoktur. Susuzluğa ve kirece dayanımı yüksektir. Koyu yeşil renk çim oluşturur. Basılmaya ve çiğnenmeye dayanımı yüksektir.

 

 

ÇİM TOHUMU EKİMİ

 

Çim tohumu ekilecek alan 10-20 cm derinlik aralığın da alt üst (çapalama) edilerek havalandırılmalıdır. Alan tırmıkla tefsiye edilerek düzeltilir ve alanda bulunan taş ve yabancı otlar temizlenir. Toprak silindir veya düz bir materyal ile bastırılır ve alana çim tohumları serpilir. Tohumların üzeri maksimum 0,5 cm kalınlığında kapak toprağı olarak tabir edilen steril elenmiş toprak ile örtülür. Alanı tekrar silindir veya düz materyal ile sıkıştırma yapılır. Bunu amacı tohumu iki tabaka arasında sıkıştırmaktır. Yağmurlama olarak sulama yapılır.

 

ÇİM BAKIMI

 

 

Çim ekimi yapıldıktan sonra çim kök oluşturana kadar sabah erken saatlerde akşam güneş batımında sulanmalıdır. Bu işlem 25-35 gün aralığında sürmektedir daha sonraki zamanlarda çim tohumlarının özelliğine göre gereken sıklıkta sulama yapılır. Gübreleme toprak yapısına göre değişmektedir. Gereken gübrelemeyi çimin büyümesine ve rengine bakarak yapılması gerekmektedir.

 

 

Etiketler
Çim tohumu, çim, ithal çim,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR