Tohum Paketi Set 10
Tohum Paketi Set 10

10.000 adet Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu

Fiyat : ₺200,00

Kapmpanyalı Alımlarda Kombine Uygundur.

Her üç tohum setinin aynı olmasını istemiyorsanız diğer iki seti farklı setlerden sipariş tamamlama bölümünden belirtebilirsiniz.

Tohum Paketi Bilgisi

10.000+ TOHUM 

 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

 

1-SAKIZ KABAK 1 Paket 10 gr

Kol atmayan erkenci, verimli bir çeşittir. Meyveler hasat devresine göre 18-22 cm. uzunluğunda, silindirik şekilli, beyaza yakın sarımtırak açık yeşil renktedir. Pazar değeri yüksektir. Meyve eti gevrek ve lezzetlidir. Yemeklik olarak tüketilir.

 

2-ŞALGAM 1 Paket 10 gr

Standart, şalgam çeşididir. Şalgam tohumu meyveler yuvarlak, kırmızı ve orta iriliktedir. Şalgam meyvelerinin içi beyaz, dışı kırmızı be beyaz olarak iki renklidir. Gevrek, sulu ve lezzetlidir.

 

3-SİYAH TURP 1 Paket 10 gr

Yuvarlak basık şekilli dip kısmı sivrice görüntüsü vardır. Meyve dış kabuk rengi siyah, etli kısmı beyazdır. Gevrek, iştah açıcı aromalı ve lezzetlidir. Şifa verici özelliği vardır. Sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Ekim alanı geniştir. Sofralık olarak tüketilmelidir.

 

4-LAHANA YALOVA 1 Paket 5 gr

Toprak ve iklim şartları adaptasyonu yüksektir. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır. Dış yaprakları yeşil renkli, iç yaprakları beyaz ve incedir. Orta erkenci lahana çeşididir. Ekim sonrası ortalama 90-95 gün sonra hasada gelir. Görünüm olarak basık yuvarlaktır, sıkı yapısı vardır. Turşuluk, sarmalık ve yemeklik olarak kullanılır.

 

5-BROKOLİ 1 Paket 105 adet

Tohumdan fide, fideden tarlaya veya seraya ekilir. Gösterişli, sert dokulu, orta büyüklükte ve koyu yeşil renktedir. Aranan sebze özelliğine sahiptir. Ülkemizde kışlık sebzeler arasında yer alan brokoli son yıllarda üretimi ve tüketimi hızla artan bir lahanagil sebzesi türüdür.

 

6-Karnabahar 1 Paket 105 adet tohum

Yüksek verimli, kaliteli ve orta erkenci bir çeşittir.Tohumdan fide,fideden tarlaya veya seraya ekilir.Başlar 1,5 kg.ağırlığında beyaz renkli,baş büyüklüğü 15-20 cm.’dir.Yaprakları başı iyi örter.Taze olarak ve endüstride kullanılır.

 

7-HAVUÇ (NANTES) 1 Paket 5 gr

Havuç kısa gün bitkisidir. Kökleri çiğ ya da pişirilerek yenen bir sebze türüdür. Havuç özellikle A vitamini bakımından çok zengindir. Son yıllarda uzun sivri uçlu çeşitleri gibi “nantes” tipi dediğimiz küt uçlu, yumuşak dokulu ıslah edilmiş çeşitler almıştır.

 

8-ISPANAK MATADOR 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı ıspanak çeşididir. Yaprakları dolgun, kısa saplı, koyu yeşil, pürüzsüz ve yaprak uçları ovaldir. Hızlı gelişme gösterir. Toprak üzerinde yayvan olarak görünür. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır. Verimli çeşittir. Soğuğa ve nakliyeye dayanıklıdır.

 

9-Sarıkız Fasulye 1 Paket 25 gr

Oturak yer tipi bir çeşittir. Orta erkenci bir çeşit olup, toprak üzerinde çıktıktan sonra 40-50 günde hasada gelir. Meyve uzunluğu 13-20 cm.uzunluğundadır. Yassı uzun baklalı ve kılçıksızdır. Pazar şansı yüksek, taze tüketildiği gibi konserve sanayinde de kullanılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR