Tohum Paketi Set 9
Tohum Paketi Set 9

6.500 adet Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu

Fiyat : ₺170,00

 

Tohum Paketi Bilgisi

6.500+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

 

1-ISPANAK MATADOR 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı ıspanak çeşididir. Yaprakları dolgun, kısa saplı, koyu yeşil, pürüzsüz ve yaprak uçları ovaldir. Hızlı gelişme gösterir. Toprak üzerinde yayvan olarak görünür. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır. Verimli çeşittir. Soğuğa ve nakliyeye dayanıklıdır.

 

2-Salatalık Beith Alpha 1 Paket 5 gr

Geniş adaptasyon özelliğine sahip, açık tarla yetiştiriciliğine uygun, orta erkenci bir çeşittir. Silindirik meyve yapısına sahiptir. Meyveler 13-15 cm boyunda ve parlak yeşil renktedir. Çok lezzetli hoş kokulu az çekirdeklidir. 60-65 günde hasat edilmeye başlanır. Yüksek verimlidir ve hasat süresi uzundur. Taze tüketime uygundur.

 

 

3- BAKLA 1 Paket 25 gr

Ana sezon yetiştiriciliğine ve taze tüketime uygundur. Çabuk dane oluşturmayan, lezzetli, kılçıksız bakla çeşididir. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır.

 

 

4-KÖY DOMATESİ 1 Paket 400 adet

Tarla ve sera yetiştiriciliğine uygun olup, kalitesinden dolayı aranan bir sofra çeşididir. Yarı sırıktır. Ortalama tane verimi 300 gr.dır. Basık ve çok dilimli kırmızı meyveli gerçek köy domatesi lezzet ve aromasına sahiptir. Kalın kabuk sayesinde meyve taşıma ve depolamaya uygundur. Hasat periyodu uzun sürelidir.

 

 

5-PIRASA İNEGÖL 1 Paket 5 gr

Beyaz gövdesi uzun, beyaz etli, lezzetli bir çeşittir. Beyaz gövde uzunluğu yaklaşık 50 cm.çapı,2,5-3 cm dir. Orta erkencidir. Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır. Bahar ve kışlık ekime uygundur. Verimi yüksektir.

 

 

6-KIRMIZI LAHANA 1 Paket 5 gr

Tüm bölgelerimizde ekimi yapılan, adaptasyonu yüksek bir çeşittir. Çok sıkı yapılı, koyu mor renkli ve oval görünüşlüdür. Orta erkenci yapısıyla ortalama 80-90 günde hasada gelir. Taze tüketim ve turşuluk olarak kullanılır.

 

 

7-ÇİN TURPU 1 Paket 10 gr

Standart, erkenci turp çeşididir. Albenisi yüksek, hafif baharlı ve tatlıdır. Olgunlaşma süresi ortalama 35-45 gündür. Gevrek ve çok lezzetlidir. Depolamaya ve nakliyeye dayanıklıdır.

 

 

 

8-SÜS BİBERİ Yukarı Bakan 1 Paket 5 gr

Bahçe ve saksı ekimine uygun turşuluk ve sofralık için tüketilen bir biber çeşididir. Hafif ovalleşen, yeşilimsi sarı renkte ve orta acılıktadır. Tohumlardan fide yapılır.

 

9-ACUR 1 Paket 5 gr

 

Kabuğu açık yeşil beyaza yakın renkte, sert ve beyaz etlidir. Meyvelerin üzeri çizgili olukludur. Meyve uzunluğu 20-30 cm, çapı 4-5 cm’dir. Yüksek verimlidir. Taze tüketimi ve turşu sanayinde kullanılır.

 
 
 
 
 
 
 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR