Tohum Paketi Set 8
Tohum Paketi Set 8

6.500 adet Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu

Fiyat : ₺90,00

Tohum Paketi Bilgisi

6.500+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-PATLICAN KEMER 1 Paket 5 gr

Orta erkenci bir çeşittir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygundur. Meyveler silindirik yapıda, az çekirdekli, beyaz etli, ince kabuklu, sivri uçlu, parlak siyahımsı özelliklere sahiptir. Meyveler acılaşma göstermez. Yemeklik kalitesi yüksektir.

 

2-Biber Çorbacı Sivri 1 Paket 5 gr

Geniş adaptasyon kabiliyetine sahiptir. Meyveler uzun, ince, sivri, hafif körüklü, sarımtırak renklidir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygun olup, tatlı bir biber çeşididir. Meyveler gevrek ve lezzetli olduğundan sofralık ve turşuluk olarak çok tercih edilir.

 

3-Salkım Domates 1 Paket 5 gr

Olgunlaşma Süresi: 2,5-3,5 Ay  Ekim Zamanı: İlkbahar, Sonbahar 

 

4-Yeşil Soğan 1 Paket 5 gr

Gündüzleri sıcak ve kurak, geceleri serin bir kara ikilimi ile yağışlı ilkbahar mevsimini sever. Bu çeşit bölgeye göre değişmekle birlikte ilkbahar, yaz ve sonbahar ekimlerine uygundur.

Tahmini çimlenme süreci 6-14 gün arasındadır. Ekin derinliği ise 0.5-1 cm arasındadır.

 

5-Laz Lahanası 1 Paket 5 gr

Yaprak Lahana Olarak da bilinir. Göbek yapmaz. Yaprakları tüketilir. Geniş yapraklı uzun bir yaprak yapısı vardır. Açık yeşil renge sahiptir.  Orta erkenci bir çeşit olup olgunlaşma süresi 85 - 90 gündür.

 

6-Bamya 1 Paket 10 gr

En önemli bitkisel özelliği zararlılara karşı savunma mekanizması olarak bilinen tüyleridir. Üstün kalite özelliğine sahip olan bamya kılçıksız, meyvesi altı köşeli ve 2-6 cm uzunluğundadır.

 

7-SİYAH KABAK 1 Paket 10 gr

Koyu yeşil meyvelere sahip bir çeşittir. Meyveler silindirik şekilli ve hasat devresine göre 18-22 cm. uzunluğundadır. Erkenci ve verimli bir çeşittir, kol atmaz. Pazar değeri yüksektir. Yemeklik olarak tüketilir.

 

8-Sırık Salatalık 1 Paket 5 gr

Geniş adaptasyon özelliğine sahip, açık tarla ve sera yetiştiriciliğine uygun, orta erkenci bir çeşittir. Silindirik meyve yapısına sahiptir. Çok lezzetli hoş kokulu az çekirdeklidir. Yüksek verimlidir ve hasat süresi uzundur. Taze tüketime uygundur.

 

 

9- Beril Fasulye 1 Paket 25 gr

Beril fasülye kılçıksız,lifsiz ve sırığa kalkan bir çeşittir. Çok iyi şekilde sofralık kullanım kalitesine sahiptir. Bitki yapısı kuvvetli, baklası geniş ve ince yapılıdır.Bakla boyu 15-20 cm.arasında olup aranan bir çeşittir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR