Tohum Paketi Set 7
Tohum Paketi Set 7

20.000 adet Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu

Fiyat : ₺190,00

 

Minimum alım adeti 1, Maksimum alım adeti 999999

ADET

Artır Azalt

Tohum Paketi Bilgisi

20.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-KIRMIZI LAHANA 1 Paket 5 gr

Tüm bölgelerimizde ekimi yapılan, adaptasyonu yüksek bir çeşittir. Çok sıkı yapılı, koyu mor renkli ve oval görünüşlüdür. Orta erkenci yapısıyla ortalama 80-90 günde hasada gelir. Taze tüketim ve turşuluk olarak kullanılır.

 

2-KARNABAHAR 1 Paket 105 adet

Yüksek verimli, kaliteli ve orta erkenci bir çeşittir. Tohumdan fide, fideden tarlaya veya seraya ekilir. Başlar 1,5 kg ağırlığında beyaz renkli, baş büyüklüğü 15-20 cm dir. Yaprakları başı iyi örter. Taze olarak ve endüstride kullanılır.

 

3-HAVUÇ (NANTES) 1 Paket 5 gr

Havuç kısa gün bitkisidir. Kökleri çiğ ya da pişirilerek yenen bir sebze türüdür. Havuç özellikle A vitamini bakımından çok zengindir. Son yıllarda uzun sivri uçlu çeşitleri gibi “nantes” tipi dediğimiz küt uçlu, yumuşak dokulu ıslah edilmiş çeşitler almıştır.

 

4-Köy Domaetsi 1 Paket 400 adet

Tarla ve sera yetiştiriciliğine uygun olup, kalitesinden dolayı aranan bir sofra çeşididir. Yarı sırıktır. Ortalama tane verimi 300 gr.dır. Basık ve çok dilimli kırmızı meyveli gerçek köy domatesi lezzet ve aromasına sahiptir. Kalın kabuk sayesinde meyve taşıma ve depolamaya uygundur. Hasat periyodu uzun sürelidir.

 

5-Maydanoz 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı, ince yapılı bir çeşittir. Bitki yapısı sık, genel görünüşü geniş ve uzundur. Yaprak rengi yeşil olup yaprak uçları sivridir. Yıllara ve bakım şartlarına göre yılda ortalama 5-6 defa biçim yapılabilir. Aroması yüksektir. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

6- Tere Otu 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı tere çeşididir. Yaprak rengi yeşil, oval yapraklı, yaprak kenarları tırtırlıdır. İlkbahar ve sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Çabuk tohuma kalkmaz ve bir yıllıktır. İştah açıcı aroması vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

7-Fasulye Asena Çeşidi 1 Paket 25 gr

Asena orta erkenci bodur fasulye çeşididir. Baklalar 16-18 cm uzunlukta olup, orta yeşil renktedir. Baklalar oldukça düzgün olup, tohum yatakları belirsizdir. Tohum rengi beyazdır. Kılçıksız ve sofralıktır. Taze tüketim yanında konserveye de uygundur

 

8-BİBER KIL ACI 1 Paket 5 gr

Açık saha yetiştiriciliğine uygundur. Bitki yapısı kuvvetlidir. Meyvenin sap kısmı hafif körüklüdür. Meyveleri uzun,ince ve acı bir biber çeşididir.Sofralık tüketime uygundur.

 

9-Mor Marul 1 Paket 5 gr

Yaprakları kıvırcık, ince, narin ve suludur. Bitki mor renkli, iri ve göbekli, bol kıvırcık yapraklıdır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR