Tohum Paketi Set 6
Tohum Paketi Set 6

25.000 adet Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu

Fiyat : ₺90,00

Tohum Paketi Bilgisi

25.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-Salkım Domates 1 Paket 5 gr

Olgunlaşma Süresi: 2,5-3,5 Ay  Ekim Zamanı: İlkbahar, Sonbahar 

 

2-Maydanoz 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı, ince yapılı bir çeşittir. Bitki yapısı sık, genel görünüşü geniş ve uzundur. Yaprak rengi yeşil olup yaprak uçları sivridir. Yıllara ve bakım şartlarına göre yılda ortalama 5-6 defa biçim yapılabilir. Aroması yüksektir. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

3-MOR SOĞAN 1 Paket 5 gr

Uzun gün soğan tohumu çeşididir. Kabuk rengi mor, et rengi morumsu beyaz, şekli de yuvarlaktır. Yüksek rakımlı ekiliş bölgelerine oldukça iyi adapte olmuştur. İdeal depolama şartlarında depo ömrü 9 ila 10 aydır. Ekim zamanı ocak - şubat - mart aylarındadır.

 

4-Mor Reyhan 1 Paket 100 adet tohum

Mor rengi ayırt edici özelliğidir, fesleğen olarak da bilinir. Bahçeler için oldukça çekici ve aromatik bir bitkidir. Lezzet ve koku olarak ise geleneksel fesleğenden daha yoğundur. Kuraklığa toleransı olmadığından düzenli bir sulama ister. Toprak gevşek ve iyi drenajlı olmalıdır.

 

5-Salatalık Beith Alpha 1 Paket 5 gr

Geniş adaptasyon özelliğine sahip, açık tarla yetiştiriciliğine uygun, orta erkenci bir çeşittir. Silindirik meyve yapısına sahiptir. Meyveler 13-15 cm boyunda ve parlak yeşil renktedir. Çok lezzetli hoş kokulu az çekirdeklidir. 60-65 günde hasat edilmeye başlanır. Yüksek verimlidir ve hasat süresi uzundur. Taze tüketime uygundur.

 

6-Tere Otu 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı tere çeşididir. Yaprak rengi yeşil, oval yapraklı, yaprak kenarları tırtırlıdır. İlkbahar ve sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Çabuk tohuma kalkmaz ve bir yıllıktır. İştah açıcı aroması vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

7-Roka 1 Paket 10 gr

 

Geniş uzun yapraklı, yaprak rengi koyu yeşil, yaprak üst yapısı oval alt kısımlarına doğru dişlidir. İlkbahar ve sonbahar mevsimimde ekimi yapılmaktadır, çabuk tohuma kalkmaz ve tek yıllıktır. Aromalı bir tadı vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

8-Nane 1 Paket 40 adet

Humusça zengin kumlu,tınlı toprakları sever.Bu nedenle tarımın sıcak kurak yerlerde yapılması önerilir. Labiatae familyasına ait olan nane, çok senelik aromatik bir bitkidir. Nane içerdiği eterik yağlar ve özellikle Menthol ve Tanen bakımından tıbbi bitkiler sınıfında büyün öneme sahiptir. Ülkemizde yemeklerde salatalarda, turşularda taze ve kuru olarak bol miktarda değerlendirilen nane aynı zamanda çay olarakta kullanılmaktadır. Parfüm, çiklet ve ilaç sanayinde de aranan bir bitkidir.

 

9-MARUL KIVIRCIK 1 Paket 5 gr

Yaprakları yeşil renkli, kıvırcık dalgalı ve gevrek olan sofralık bir kıvırcık marul çeşididir. Ekimden itibaren ikinci ay bitiminde hasat edilmeye başlanılır. Sıcaklara toleranslı, çürümeye dayanıklıdır. Sonbahar ve ilkbaharda ekimi yapılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR