Tohum Paketi Set 5
Tohum Paketi Set 5

20.000 adet Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu

Fiyat : ₺60,00

Tohum Paketi Bilgisi

20.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-Ekşi Otu 1 Paket 40 adet

Köy çeşidi bu ürünümüz genellikle açık alanda yetişir. Yaprakları koyu yeşil renkte olup limon gibi ekşidir. Çok tüketilen bir bitkidir.Taze tüketime uygundur.

 

2- Semiz otu 1 Paket 40 adet

İri yapraklı, yaprak rengi açık yeşil sarımsıdır. Yaprakları pürüzsüz, dolgun ve ovaldir. Demet olarak hasat edilir. Yemeklik ve taze tüketimi yapılır. Çabuk tohuma kalkmaz. Tohum elenmiş toprakla karıştırılır ve serpme usulü ekilir.

 

3-Tere Otu 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı tere çeşididir. Yaprak rengi yeşil, oval yapraklı, yaprak kenarları tırtırlıdır. İlkbahar ve sonbaharda ekimi yapılmaktadır. Çabuk tohuma kalkmaz ve bir yıllıktır. İştah açıcı aroması vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

4-Roka 1 Paket 10 gr

Geniş uzun yapraklı, yaprak rengi koyu yeşil, yaprak üst yapısı oval alt kısımlarına doğru dişlidir. İlkbahar ve sonbahar mevsimimde ekimi yapılmaktadır, çabuk tohuma kalkmaz ve tek yıllıktır. Aromalı bir tadı vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

5-Barbunya (oturak) 1 Paket 25 gr

Erkenci bir barbunya çeşidi olup, çabuk dane oluşturmaz. Her türlü toprakta kolayca yetişir. Yazlık, kışlık olarak tüketilir. Konserve yapımında kullanılır.

 

6-MARUL YEDİKULE 1 Paket 5 gr

Yaprakları uzun, sarımtırak yeşil, ince, narin ve gevrektir. Ayrıca yaprak damarları da ince ve yüzeyi kabarcıklıdır. Aranan bir çeşittir. Yağlı ve gevrek yaprak yapısı ile oldukça lezzetlidir. Bitki güçlü, dik büyüyen, yeşil renkli, iri ve güçlü göbekli, bol geniş yapraklıdır. Göbek yapan marul tipindedir.

 

7-CHERRY DOMATES 1 Paket 400 adet

Olgunlaşma süresi tohum dikiminden itibaren 90-100 gün arasındadır. Bitki yapısı güçlü ve askıya alındığında uzayabilmektedir. Adaptasyon kabiliyeti yüksektir. Meyveler üniform, parlak koyu kırmızı renkli ve çok lezzetlidir. Meyvesi; yuvarlak ve ortalama 25-30 gr arasındadır.

 

8-Topan Patlıcan 1 Paket 5 gr

Standart, siyah topak çeşididir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygundur. Meyveler yuvarlak top şeklindedir. Yan kolları olmayan güçlü bitki yapısına sahiptir. Saksıda ve bahçede yetiştirmeye uygundur.

 

9-Kiraz Biberi 1 Paket 5 gr

Tatlı sofralık kiraz biberi, 3 cm çaplı, yuvarlak top şekilli hayli bereketli geleneksel bir varyetedir. Biberleri önce yeşil olgunlaştıkça kırmızıya dönen renktedir ve tatlıdır. Turşu yapımında da kullanılabilen varyete yeşil, kırmızı ya da renk dönümünde alaca renkte taze olarak tüketilebilir. Fideden yeşil hasada sadece 68 günde ulaşır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR