Tohum Paketi Set 18
Tohum Paketi Set 18

Set 18 (20.000 Tohum 9 Çeşit Sebze Tohumu)

Fiyat : ₺190,00

 

Minimum alım adeti 1, Maksimum alım adeti 999999

ADET

Artır Azalt

Tohum Paketi Bilgisi

 

20.000+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1- Salatalık Beith Alpha 1 Paket 5 gr

Geniş adaptasyon özelliğine sahip, açık tarla yetiştiriciliğine uygun, orta erkenci bir çeşittir. Silindirik meyve yapısına sahiptir. Meyveler 13-15 cm boyunda ve parlak yeşil renktedir. Çok lezzetli hoş kokulu az çekirdeklidir. 60-65 günde hasat edilmeye başlanır. Yüksek verimlidir ve hasat süresi uzundur. Taze tüketime uygundur.

 

2-Laz Lahanası 1 Paket 5 gr

Yaprak Lahana Olarak da bilinir. Göbek yapmaz. Yaprakları tüketilir. Geniş yapraklı uzun bir yaprak yapısı vardır. Açık yeşil renge sahiptir.  Orta erkenci bir çeşit olup olgunlaşma süresi 85 - 90 gündür.

 

3-Topan Patlıcan 1 Paket 5 gr

Standart, siyah topak çeşididir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygundur. Meyveler yuvarlak top şeklindedir. Yan kolları olmayan güçlü bitki yapısına sahiptir. Saksıda ve bahçede yetiştirmeye uygundur.

 

4- Domates H-2274 1 Paket 5 gr

Nakliyeye dayanıklı olan bu çeşit sofralık ve sanayi için çok uygundur. Ortalama 210-220 gr. ağırlığında olup albenisi yüksektir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygun, sofralık bodur domates çeşididir.Her tip toprak için önerilir.

 

5-Biber Kıl Tatlı 1 Paket 5 gr

Yüksek verimli, kaliteli ve orta erkenci bir çeşittir. Tohumdan fide, fideden tarlaya veya seraya ekilir. Başlar 1,5 kg ağırlığında beyaz renkli, baş büyüklüğü 15-20 cm.’dir. Yaprakları başı iyi örter. Taze olarak ve endüstride kullanılır.

 

6-Yeşil Soğan 1 Paket 5 gr

Yeşil soğan, gündüzleri sıcak ve kurak, geceleri serin bir kara ikilimi ile yağışlı ilkbahar mevsimini sever. Bu çeşit bölgeye göre değişmekle birlikte ilkbahar, yaz ve sonbahar ekimlerine uygundur.

 

7- Maydanoz 1 Paket 10 gr

Geniş yapraklı, ince yapılı bir çeşittir. Bitki yapısı sık, genel görünüşü geniş ve uzundur. Yaprak rengi yeşil olup yaprak uçları sivridir. Yıllara ve bakım şartlarına göre yılda ortalama 5-6 defa biçim yapılabilir. Aroması yüksektir. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

8-Roka 1 Paket 10 gr

Geniş uzun yapraklı, yaprak rengi koyu yeşil, yaprak üst yapısı oval alt kısımlarına doğru dişlidir. İlkbahar ve sonbahar mevsimimde ekimi yapılmaktadır, çabuk tohuma kalkmaz ve tek yıllıktır. Aromalı bir tadı vardır. Taze tüketimi yapılmaktadır.

 

9-Mor Reyhan 1 Paket 100 adet tohum

 

Mor rengi ayırt edici özelliğidir, fesleğen olarak da bilinir. Bahçeler için oldukça çekici ve aromatik bir bitkidir. Lezzet ve koku olarak ise geleneksel fesleğenden daha yoğundur. Kuraklığa toleransı olmadığından düzenli bir sulama ister. Toprak gevşek ve iyi drenajlı olmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR