Tohum Paketi Set 17
Tohum Paketi Set 17

Tohum Paketi Set 17

Fiyat : ₺60,00

 

Tohum Paketi Bilgisi

 

3500+ TOHUM 

9 Çeşit yerli sebze tohumundan oluşur. Tohumlar hibrit değildir. Kapalı ambalajlarda olup sunagri firmasına ait standart sertifikalı sebze tohumlarıdır.

 

Gönderilecek Tür, Çeşit Bilgisi

 

1-Kiraz Biberi 1 Paket 5 gr

Tatlı sofralık kiraz biberi, 3 cm çaplı, yuvarlak top şekilli hayli bereketli geleneksel bir varyetedir. Biberleri önce yeşil olgunlaştıkça kırmızıya dönen renktedir ve tatlıdır. Turşu yapımında da kullanılabilen varyete yeşil, kırmızı ya da renk dönümünde alaca renkte taze olarak tüketilebilir. Fideden yeşil hasada sadece 68 günde ulaşır.

 

2-Cin Biberi 1 Paket 5 gr

Açık tarla yetiştiriciliğine uygun bir çeşittir. Meyveleri acıdır. Meyve uzunlukları 5-6 cm çapı 4-6 mm’dir. Genellikle turşuluk ve sofralık olarak kullanılır. Çok verimli olup, kuvvetli bitki yapısına sahiptir.

 

3-Biber Sera Demre 1 Paket 5 gr

17-22 cm. uzunluğunda, kalın, etli, sivri, parlak yeşildir. Çekirdeği az olup aranan özelliklerdeki kaliteye sahiptir. Sofralık ve turşuluk olarak tüketilir. Tarla ve sera yetiştiriciliğine uygundur.

 

4-Domates Falcon 1 Paket 5 gr

Açık tarla yetiştiriciliğine uygun, yer domatesi çeşididir. Meyveler yuvarlak yapıda, sert kabuklu ve kırmızı renktedir. Meyveler dalından saplı kopar, ortalama 200-250 gr. ağırlığındadır. Sofralık olarak kullanılır.

 

5- Cherry Domates 1 Paket 5 gr

Olgunlaşma süresi tohum dikiminden itibaren 90-100 gün arasındadır. Bitki yapısı güçlü ve askıya alındığında uzayabilmektedir. Adaptasyon kabiliyeti yüksektir. Meyveler üniform, parlak koyu kırmızı renkli ve çok lezzetlidir. Meyvesi; yuvarlak ve ortalama 25-30 gr arasındadır.

 

6- Rio Grande Domates 1 Paket 5 gr

Salçalık olarak bilinen, sert, standart sanayi tipi, açık tarla yetiştiriciliğine uygun yer domatesi çeşididir. Meyveler yumurta şeklinde uzun konik görünümlü, kırmızı renkte, sert kabukludur. Meyveler ortalama 95-100 gr. büyüklüğündedir.

 

7-Topan Patlıcan 1 Paket 5 gr

Standart, siyah topak çeşididir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygundur. Meyveler yuvarlak top şeklindedir. Yan kolları olmayan güçlü bitki yapısına sahiptir. Saksıda ve bahçede yetiştirmeye uygundur.

 

8- Patlıcan Aydın Siyahı 1 Paket 5 gr

Erkenci tercih edilen bir patlıcan çeşididir. Meyveler silindirik yapıda, ince kabuklu, küt uçlu, parlak koyu mor-siyah renkte, beyaz etli, az çekirdekli 25-30 cm uzunluğundadır. Aranan bir çeşittir. Kurutmaya ve konserveye uygundur.

 

9-Patlıcan Kemer 1 Paket 5 gr

Orta erkenci bir çeşittir. Açık tarla yetiştiriciliğine uygundur. Meyveler silindirik yapıda, az çekirdekli, beyaz etli, ince kabuklu, sivri uçlu, parlak siyahı

Etiketler
patlıcan, domates, biber,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR