pH Regülatörleri

 

Toprağa bağlı besinlerin bitkilerce alınmasını kolaylaştırıcı solüsyonlar. pH Regulator içerdiği çeşitli anyonlarla alkali sularda ve topraklardaki kireci tutarak ortamın pH’sını düzenler. Böylece yüksek pH’da bile bitkilerin alamadığı bütün besinlerin bitki tarafından kolayca alınmasını sağlar. Kullanıldığı ortamın pH’sını 5-6 düzeyine çeker. İlaçlama sularında kullanıldığında suyun pH’sını düşürerek ilaçların etkisini arttırır. İlaçların dekompoze olmalarını engeller. Bazı kök ve kök boğazı hastalıklarına karşı bitkinin direncini arttırır. Toprağın pH dengesini ayarlar ve tuzluluğu giderir. Tüm yaprak gübreleri ve tarım ilaçları ile birlikte kullanılabilir ve kullanıldığında tüm ilaç ve yaprak gübrelerinin etki süresini ve etki gücünü arttırır.

 

İlaç veya gübreler genelde kuyu suları ile hazırlanır. Kuyu sularının pH’sı çoğunlukla yüksektir ve bu sularla hazırlanan ilaç ve gübrelerde istenmeyen değişimler oluşabilir. Yüksek pH’lı sularda hazırlanan ilaçların bozulum süresinin hızlandığı ve etki süresinin kısaldığı bilinmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için tarımsal uygulamalarda kullanılan suyun pH’sının ayarlanması gerekir. pH Regulatorler bu sorunları çözer daha iyi netice alınmasını sağlar.

Noir kılcal kök uzmanı regulatörünü ayrıca inceleyebilirsiniz.

 

Damlama borularının tıkanmasını önler, tıkanmış boruların açılmasını sağlar. Ve toprakta kök çevresi pH değerinin düşürülmesi hem besin alımını arttırır hem de kök gelişimi üzerinde çok etkili olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR